Bureaulamp | Greenbasic.nl

Bureaulamp: zo zet je ‘m in elkaar

Maak dit fantastische bouwpakket bureaulamp met hulp van dit stappenplan.

Zo maak je dit leuke bouwpakket bureaulamp

Spelenderwijs leren, dat doe je door het maken van deze lamp. Zet de bouwpakket bureaulamp stap voor stap in elkaar. Daarna heb je een product om trots op te zijn! Gebruik het als leeslamp, huiswerklamp of gewoon als opleukertje van je interieur. Maak het bureaulampje voor de hobby, in een techniekles of als activiteit bij een kinderfeestje.

Je volgt bij het maken van dit bouwpakket ons stappenplan en zet de lamp zo in elkaar. We vinden het natuurlijk ontzettend leuk om resultaten langs te zien komen, dus stuur jullie eindresultaat maar naar ons op.

Wat heb je nodig voor het maken van deze lamp?

– Grenenhout 5x 28 x 500 mm (2x)
– Grenenhout 10x 20 x 150 mm (1x)
– Vurenhout 115×250 x 18mm (1x)
– Multiplex 80×80 x 9mm (1x)
– Vleugelmoer m4 (9x)
– M4x20 (5x)
– M4x40 (3x)
– M4x16 (1x)
– Sluitring m4 (14x)
– Carring m4 (4x)
– Bolkopschroef 2,2×13 (8x)
– PMMA 105×84 (4x)
– Geperforeerde strip 150×10 mm (1x)
– E14 Fittinghouder (1x)
– Lampenschakelaar (1x)
– Euro aansluitsnoer (1x)
– Platte moer M10 (1x)
– M10 Draad hol (1x)

Wat heb ik nodig voor gereedschap?

– Verstekzaagbak
– Toffelzaag
– Collal Houtlijm
– Secondelijm
– Kruiskopschroevendraaier (klein)
– Platkop schroevendraaier (middel)

 

Stap 1: Pak de grenenhouten lat 2x (5 x 28 x 500mm) en zaag 9 stukken van 5 x 28 x 95 mm.

stap 1

Stap 2: Pak de 9 gezaagde stukken. Boor in 7 Stukken aan beide kanten een gat van 4mm. Boor in de overige 2 stukken 1 gat van 4mm aan 1 kant volgens onderstaande tekening (figuur 1).

stap 2

Stap 3: Schuur of schaaf een stukje van een van de stukken af zoals je ziet op onderstaande afbeelding

stap 2b

Stap 4: Pak de grenenhouten lat 1x (10 x 20 x 150mm) en zaag 2 stukken van 10 x 20 x 70mm. Boor vervolgens de gaten volgens onderstaande tekening (figuur 2).

Stap 3

Stap 5: Pak de vurenhouten lat 1x (115 x 250 x 18mm) en zaag 2 stukken van 120 x 120 x 18 mm.

cStap 4

Stap 6: Pak de 2 gezaagde stukken. Smeer 1 oppervlakte (115 x 115) in met Collal houtlijm en lijm de 2 gezaagde stukken aan elkaar. Bevestig een lijmklem op de aan elkaar gelijmde delen en laat deze drogen.

Stap 7: Pak de 9 gezaagde Latjes van stap 2 en de 2 gezaagde houtjes van stap 3. Bevestig deze volgens onderstaande tekening met bevestigingsmaterialen aan elkaar.

Stap 7

Stap 8: Pak de geperforeerde strip en bevestig deze op de kop van de lampsteel zoals op de foto.

Stap 8

Stap 9: Lijm de lamparm in het midden op de vurenhouten poot met Collal houtlijm. Laat deze drogen.

Stap 9

Stap 10: Pak de Multiplex (80 x 80 x 6mm), en de PMMA (105 x 84 x 3mm). Boor volgens onderstaande beschrijving in de 4 plaatjes PMMA 2 gaten van 2mm (figuur 3).

Boor in het midden van het multiplex een gat van 10,5mm. Boor aan de rand van het multiplex een gat van rond 4mm voor bevestiging van geperforeerde strip (figuur 4).

Stap 10

Stap 11: Schroef de 4 platen PMMA tegen het multiplex aan (zie afbeelding). Verbind nu de lampenkap aan de geperforeerde strip met m4x16 + vleugelmoer m4.

stap 11

Stap 12: Bevestig nu het draad met stekker aan de E14 fitting. Knip het snoer in het midden in 2en en bevestig de schakelaar ertussen.

Stap 12Stap 12